İçimizdeki taşlar:
Şifa Orucu -

                                        İçimizdeki taşlar:
 Dr. Paul Bregg: “Biyokimya ilminin derinliklerine vardıkça, özellikle de canlı organizmanın kimyasını araştırdıkça, insanların neden bu kadar hasta olduklarını, vücutlarında bu kadar biriken taşların nereden kaynaklandığını keşfettim. Bu taşlar nerede oluşur ve bunlar sağlığımızı ne kadar etkilemektedir. Bu taşlar özellikle karaciğer, safra kesesi, idrar yolları ve  hatta beynimizde bile birikmektedir. Bu taşların vücudun neresinde biriktiğine bakılmayarak hastalık olarak görülmektedir.” 

Ellerinizde ve ayaklarınızdaki üşümenin nereden kaynaklandığını araştırdınız mı hiç? Dr. P. Bregg: “Bazen öyle insanlarla karşılaşıyorum ki çok sıcak günlerde bile el ve ayakları soğuk, buz gibidir. Ayak damarları mavimsi ve kabarmış görüntüdedir, genel olarak ayakları, sık-sık yıkamalarına rağmen her zaman kirli ve koyu renktedirler. Bu durum o bölgelere yeterince kanın ulaşamamasından kaynaklanıyor Evlerimize su taşıyan borular 50-60 yıl boyunca içten taş bağlıyor. En iyi sandığımız kaynak sulardan bile yıllar içinde çaydanlıklarda temizlenmesi imkânsız sert taşların oluşumuna ne dersiniz 

Avrupa’da saf su normal sudan çok daha ucuza satılmaktadır. Almanya (Mannheyim. Hayrelberg) ve Avusturya (Viyana’da)’da olduğum zaman su içmek istedikçe hep saf su içtik. Seminerlerde anlattığım insanlar da seve seve bu sudan içmeye başladılar, yemeklerini ve çaylarını saf sudan hazırladılar. İşin ilginç yanı saf suyu ütülerde kullanmak için satıyorlarmış. Nedenini sorduğumuzda ise ütülerin içten taş bağlamaması için  diye cevap veriyorlardı. Evet, insanların içi taş bağlasın da, aman ütülere yazık olmasın, nasıl olsa bizi iyileştirecek yeterince doktorumuz var! 

http://www.sifaorucu.net/ sitesinden  tarihinde yazdırılmıştır.