Ben böyle bir tedaviyi hayal bile edemezdim
F. G.
Şifa Orucu -

İmtihanımız maddi ve manevi çok ağırdı. Yani hem ruhen, hem bedenen oldukça büyük bir sarsıntı geçirdik, bir trafik kazasında üç yakınımızı kaybettik. Kızımla ben de ölümden döndük. Zaman her şeyin ilacı, derler. Evet, birçok şeyi geride bıraktık. Ancak stres ve üzüntü de her hastalığın başı değil mi? 

Benim de tansiyonum ve kolesterolüm o zamandan beri düşmüyor. Tabii sebebi depresyon. Kazada arabanın içinde bilmem kaç takla attıysak o sıradaki çarpmalardan dolayı eklemlerde sıvı azalması, bunun sonrasında kireçlenmeler başladı. Son zamanlarda kulağımdaki çınlamalar gece daha da çoğalarak uyumakta zorluk çektiriyordu. 

Kalbimin atışları zaman-zaman düzensizleşiyor, neredeyse duruyor sonra zorlukla tekrar atmaya başlıyordu. Kazada kırılan yerlerim nemli havalarda sızlıyor, dizlerimdeki şişlikler yanıyor, ayak bileklerimin ağrısından dolayı bazen basamıyordum. Sırtım, boynum ve belim sürekli ağrıyor, bir de eskiden beri olan öğretmen hastalığı bacak ağrılarım, insanı canından bezdirecek derecede idi ve çocukluğumdan beri de migrenim vardı...

Aslında bütün bu rahatsızlıklarımın günlerce, aylarca tedavisi için peşinden koştum. Bilirsiniz tahliller, filmler, fizik tedaviler, ilaçlar... Hepsine ayrı ilaç, sadece bir doktor iki üç ilaç veriyor diğerlerini de topladığınızda aldığınız ilaç sayısı artıyor. En son kolesterol ve tansiyon için verilen ilaçların, destan gibi yazılmış yan etkilerini okuyunca korktum, eczacı kuzenime sordum bu ilacı içeyim mi diye, evet biz hastalarımıza veriyoruz dedi, çok korkarak içmeye başladım.

Bir yandan da ilaçsız tedavi yok mu diye yalvarıyorum. Bir ay sonra Allah Gülhan Beyi karşımıza çıkardı. Allah ondan razı olsun. Kardeşimle birlikte hemen tedaviye başladık. Günler içinde olumlu etkilerini gözlemledik.  

Kardeşimin:

1. Alerjik, inatçı, boğulurcasına olan öksürüğü kesildi  
2. Horlaması bitti  
3. Boynunda ve kulak dibindeki bezeler temizlendi  
4. Diş taşları döküldü ve beyazladı 
5. Sol göğsündeki ağrıları geçti  
6. Ayrıca çok kilolu idi üç beden zayıfladı    

Benim:

1. Baş ağrım hiç olmadı  
2. Vücudum su tutuyormuş, üç günde boşaldı  
3. Yüzüm kollarım bacaklarım ne kadar inceymiş şaşırdım  
4. Aşırı terlemelerim bitti  
5. Uykularım düzene girdi  
6. Kalbimdeki o düzensizliği hiç yaşamadım 
7. Tansiyonum on günde normale döndü  
8. Kolesterolümü 10 gün sonra ölçtürürdüm sonuçları aşağıdakı tahlillerde görebilirsiniz 
9. Kulağımdaki çınlamayı bir daha duymadım  
10. Eklem yerlerim, bacaklarım ve bileklerim ağrımıyor 
11. Hayata bakışınız da değişiyor   
12. Bu kadar iyileşmeden sonra... Bakın, bunlar da özendirme  
13. Ciltler temizlenip parlıyor, güzelleşiyor 
14. Saçlarım çok dökülüyordu, şimdi çok az dökülüyor  
15. Gözaltı halkalarım azaldı  
16. Dişlerim beyazladı 
17. Aşırı selüloitlerim yok oldu  
18. İki ya da üç beden zayıfladım  
19. Dizimdeki şişlikler yok oldu  
20. Oruca başladığımda tansiyonum 10-18 idi. Oruçtan sonra 8-12 oldu

Nasıl ama?  Müthiş değil mi? Ben böyle bir tedaviyi hayal bile edemezdim.  Şimdi, başta bütün sevdiklerime, çevremdekilere, sonra yolda bile gördüğüm insanlara şunu söyleyesim geliyor: Yaradan vücudumuzu öyle güzel yaratmış, kullanma kılavuzu da tıbbı nebevide bildirilmiş, aslında o kendi kendini yenileme, tamir etme gücüne sahip yaratılmış, ama biz onu kılavuza uymadan, dengesiz beslenerek bozuyoruz.   

Benim yaşayarak anladığım kadarıyla, bu tedavi vücudu kendi özüne döndürerek, arızalı yerleri kendi kendine onarmasını sağladı. Hatta sizin bilmediğiniz rahatsızlığınızı bile o kendi kendine onarıyor.     İşte ben bugün tedavimin 27. günündeyim ve bu kadar kısa sürede yaşadıklarım. Dediğim gibi herkese tavsiye ediyorum, hiç hastanelerde uzun uzun, doktor, tahlil, film peşinde zaman harcamayın...  Hayatınızda sadece bir ayınızı ayırmanız yeterli, belki daha da az bir zamanınızı.
http://www.sifaorucu.net/ sitesinden  tarihinde yazdırılmıştır.