Şifa orucunun mekanizmasını doğru anlamak - 1


Yazdır


Elde ettiğimiz bilgilere göre 1877 senesinde Dr. Edward Dyun Amerika’da ilk defa hastane ortamında “oruçla” tedavi etmeye başlamıştır ve o bu başarısıyla dünyaya ispat etmiştir ki, “oruç” tedavisiyle tüm hastalıkları tedavi etmek mümkündür. Bu sihirli tedavi Dr. Dyun’a öyle tesir etmiş ki, bu olaydan sonra tüm ağır hastalara tedavi boyunca gıda vermeyi yasaklamıştır. Onun gözetimi altında ağır eklem romatizmasından dolayı yıllardan beri yatağa mahkûm olmuş bir kadın oruç tedavisiyle kolayca tedavi olmuştu. 

Uzun seneler yatak hastası olan zavallı kadın nihayet orucun 30. günü ilk defa kendisi ayağa kalkarak koltukta oturdu ve nihayet orucun 46. günü evinin tüm odalarını serbest dolaşabildi.

"Bir insan hayatı boyunca 3 ve ya 5 günlük oruçlar yapmaya devam ederse bile sağlık açısından hiçbir başarı elde edemez. Ve on günlük oruçlar belli aralıklarla yapılsa da sağlık açısından yeterli gelmemektedir. Kişi kendisini iyi hissedebilir ama kesinlikle hastalık ocaklarının ve ya gelecek hastalıkların alt yapısı giderilemez. 

Kendi üzerimde yaptığım uzun deneyimler sonucu anladım ki, Dr. Paul Bregg herkese 3 günlük veya 7 günlük oruç vermekte pek de haklı değildir. (Ayrıca Bregg kesinlikle lavman ve müshile karşıdır ki, onun bu fikri ile razılaşamayız.) Çünkü en son yenilen besinlerden vücuda aktarılmış olan mineral ve vitaminlerin tamamen hazım olup da yok edilmesi en azı 7 gün sürer. Orucun iyileştirici mekanizması neredeyse 11 – 21 ve ya 41 günden sonra harekete geçer.

Aslına bakarsak gerçek sağlık 21-31 de 41 günlük şifa orucundan sonra yerine oturmaya başlar. Kısa oruçlarla kilo verilir kişi zayıflar ama sağlık tam tamına düzelemez Çoğunlukla oruç tutan kimseler için zaten açlık zamanları oldukça uzundur. Hasta kısa oruçları tuttuğu her zaman aynı tecrübeleri yaşamasına rağmen her defasında zorlanır. Oruç tedavisinin aşamaları asla konforlu deneyimler değildir. Kişi başka bir oruca karşı isyan etmeye yönelir. Bir dahaki oruç için tereddüt eder, kendisini geri çekmek ister ve korkar. 

Tüm bu zorluklara rağmen bazen kişi aralıklarla bir dizi oruç tedavisi almak ister. Bu durumda hastaya yine neler yapacağı gösterilir. Bizler esnek yaklaşımlı insancıl anlayışlı ve akıllı olmalıyız. Çünkü bizler insanlarla uğraşıyoruz, makinelerle değil."


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul