Deri Hastalıkları (Sedef ve Egzama)

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


“Bedenin sıhhati, az yemektedir. Tok olandan akıl gider bir daha gelmez” (Marifetname)

Deride görülen her tür hastalık kanın çok toksinli olduğunu gösterir. İnsan vücudunda deri geniş yüzölçümüne sahip organdır. Oldukça kompleks bir yapıya sahiptir. Sinirler, kan damarları, bezler, renk hücreleri, yağ hücreleri içerir ve gaz geçirmez hassas bir zarf gibi iç ve dış organları kaplar, vücudun radyatörü, kliması ve ter atarak ısı ayarlayıcısıdır. 
Derimiz, vücuttan toksinleri atmakta önde gelir. Onun renk hücreleri güneş ışınlarından koruyucu etkiye sahiptir. Aynı zamanda deri güneş ışınlarını D vitaminin yapımında kullanır. D vitamini yağ ve kan hücrelerinde depolanır. Deri vücudun en geniş duyu organıdır. 

Yirmi yaşlarında bir kolej öğrencisinin vücudunu pul pul döküntü kümeleri kaplamıştı. Bütün organları ve yüzü bu hastalıkla kaplıydı. Yıllardır bilimsel adı sedef olan bu deri hastalığıyla mücadele ediyordu. Göz kapakları, parmakları, hatta dudakları bile bu hastalığa maruz kalmıştı. Bilinen tedavileri uygulamaya devam ediyor, fakat bir tülü yararını göremiyordu. X ışınları merhemler, kortizonlu ilaçlar bu hastalıkta kullanılan tüm diğer ilaçlar, sadece kısa süreli iyileşme sağlıyorlardı. Hekimlerse yapabilecekleri her şeyi yaptıklarını söylüyorlardı. Hasta yıllarca doktor doktor dolaştı. Farklı tedavileri denedi ama hastalığındaki iltihaplanmaları ve organlarındaki biçimsizleşmeleri durduramadı.

Hasta en sonunda oruç tedavisinin iyileştirip iyileştirmeyeceği ko-nusunda bir araştırma yaptı. İyileşebileceği düşüncesiyle enstitüye gitti. Tedaviye başlandı. Her gün banyo aldırıldı. Bu tedavi süresince hastalığın vücudundan eridiği ve cildinin yenilendiği gözlendi. Ve hasta rahatsızlıklarından kurtulup aynaya baktığında çok mutluydu. 

Ne yazık ki biz bu hayati önem taşıyan organımızı kötüye kullanırız. Derideki hastalıkların büyük çoğunluğu iltihaplanma ile başlar. Yukarıda anlatıldığı gibi deri kan tarafından beslenir, bundan başka bir şeyle beslenme imkanı yoktur. Deri vücudun koruyucusu olmakla beraber, birçok yolla zarar görebilir. 


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul