Arterit Gut ve Romatizma

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Dr. M. Shelton (Oruç Tutmak Hayatınızı Kurtaracaktır) Ben bir hastaya eklem iltihabı probleminden iki yıl içinde oruç tedavisi ile kurtulabileceğini söylediğimde hasta “İki yıl mı?” diye çığlık attı. Ve “Ben 28 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum” dedi. O bu hastalığa yakalandığı ve ilk semptomla karşılaştığını anladığında bir bakteriyologdu. Laboratuarında çalışıyordu. Bir hekimle bağlantı kurdu. Ve tedavisi için onların söylediklerini uygulamaya koyuldu. Fakat genel olarak biliniyor ve kabul ediliyordu ki bu hastalığın herhangi bir çaresi yoktu. Semptomları hafifletmek, sağlansa bile hastalığın gelişmesini önlemek mümkün değildi. Çünkü hastalık sebepleri ortadan kaldırılmıyordu. Yılların geçmesiyle hasta koltuk değneklerine ihtiyaç duydu. Ayak bileklerinin eridiğini ve bunun önüne geçilemediğini gördü. Zamanla kımıldayamaz hale geldi.

Bu hasta uzunca bir oruç tedavisine girdi (kırk altı gün), Hastalığında bu süreç sonunda büyük bir düzelme gözlenebiliyordu. Ağrılarından kurtulmuştu. Artık eklemleri de sağlamlaşmıştı.

İki yıl yeterli olmadı, tamamıyla iyileşmesi dört yıl kadar sürdü. Bu zaman içinde ikinci bir oruç ve birkaç günlük oruçlar uygulamaya koyulmuştu. Oruçlar arasındaki beslenmesi bir gözetmen denetimindeydi. Günlük banyolar aldı ve günlük egzersizler yaptı. Sonuçta omurgası doğrulmuştu. Kol ve bacaklarını normal bir şekilde kullanabiliyor ve başını döndürebiliyordu. Neredeyse dik bir pozisyonda yürüyebiliyordu. Baston veya değnek kullanmıyordu. Ve herhangi bir ağrısı da kalmamıştı. Ve bundan sonra da normal çalışmalarına devam etti. Dr. Shelton: “Mrs. G. 44 yaşındaydı. Kanada’da bir okul müdürünün eşiydi. Eklem iltihabı sadece birkaç haftalık idi ama ona çok acı veriyor, topallamasına neden oluyordu. Doktoru bu hastalığın iyileşebilmesi konusunda bir söz veremedi.

Fakat acılarını azaltacak, ona geçici bir rahatlama sağlayacak birtakım aspirin ve kortizonlu ilaçlar verdi. Mrs. G. oruç tedavisine girdi. Sadece üç hafta geçtikten sonra ağrılarından ve iltihaplanmalardan kurtuldu. Ve eklemlerini normal bir şekilde hareket ettirebiliyordu. Kendisinin tedavisi ile meşgul olan doktorlara şöyle söyledi: ‘Sizin bu tedavi şeklinizi her yerde anlatacağım.’ Ve dediği gibi de yaptı. Kendisiyle üç yıl boyunca bağlantı kurduk ve bu zaman içinde, bir daha eklem iltihabı rahatsızlığına yakalanmadığını öğrendik. Bu iki hastada olan durumların yüzlercesini 40 yıldan fazla bir zamandır iyileştirmekteyim. İyileştirmelerin hemen hepsinde tekrarlamalar görülmemiştir. Fakat bazı bireyler yaşam tarzlarını ve yeme alışkanlıklarını değiştirmemekte ve bunun sonunda da tekrar rahatsızlanabilmektedirler. 


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul