Oruç ve Varis

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Tecrübeli uzmanlara göre genişlemiş ve tıkanmış damarların tedavisinde oruç en uygun ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Özellikle oruca başlamadan önce ve sonra meyve ve sebze sularıyla (havuç, lahana, domates, kırmızı pancar, kabak, kereviz, elma ve başka meyve suları) beslenilirse daha iyi sonuçlara ulaşılır.

Oruç diğer tedavi yöntemleri gibi yan etki yapmaz, oruç genleşme neticesinde oluşmuş yaraları tamir eder, tıkanmış damarları açar. Genç erkek ve hanımlarda yeni başlamış varisler kısa bir zaman içinde tamamen iyileşir. Yaşlı ve orta yaşlı hastaların tedavisi, ciddi vejetaryen rejimi uygulamak şartıyla birkaç defa 7-10 gün, daha sonralar hafta içi 24–36 saat, ayda 3 gün, oruç kürüyle sağlanır. Bu tedaviye devam ederse daha hızlı iyileşme şansı vardır.

Anüs etrafındaki kan damarları genişlemesine “basur” veya “hemoroit” adı verilmektedir. Belli olduğu gibi her boşaltımdan sonrası anüste şiddetli ağrılar olur ve bazen de kan gelir.

Eğer kişide psikolojik sıkıntı olmazsa oruç bu bölgeye dinlenerek kendi kendini tamir etme şansı verir ve kısa bir zaman içinde iyileşme sağlar.


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul