Oruç ve Saman Nezlesi

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Bir kadın vardı, yatalaktı. Sandalyesinden yatağına, yatağından ancak sandalyesine taşınabiliyordu. Yürüyemiyordu. Her yere kocası tarafından taşınıyordu. Bir gün oruç tedavisi için bir uzman hekim tarafından ikna edildi.

Ben onun bu hikâyesini yazdığım zaman 73 yaşındaydı. Sağlığı yerindeydi. 10 yıldır çalışabiliyordu. Kırk yıldan fazla bir zamandır da saman nezlesi hastalığı tekrarlamamıştı. Güneyde yaşıyordu ve yılın hemen her zamanında polen doluydu. Alerjisi yoktu ve istediği her yararlı şeyi yiyebiliyordu. Elbette bu hastalıktan kurtulduktan sonra, kim toksin yükünü yine vücudunda arttırmak istemez.

Saman nezlesinde burun yüksek bir duyarlılığa erişir. Ve ilerleyen dönemde tahriş ve iltihaplanma oluşur. Toz zerreleri ve polen tahrişi kolaylaştırır. Bu tahriş ve iltihaplanma gözler burun ve boğazda saman nezlesine sebep olur. Bu eskiden nezle rahatsızlığı olarak algılanırdı. Günümüzde saman nezlesi alerji olarak bilinir. Veya sebebinin alerji olduğu düşünülür. Şu anda alışılmamış bir hassasiyet gibi görülmektedir. Alerji vücut savunmasının başarısız olması olarak nitelendirilmektedir. 
Eğer bu varsayım doğruysa, aslında vücut alerjik reaksiyon göstermemelidir. Eğer savunma vücutta istenildiği gibi yapılamadıysa yine organizmanın emrinde başka yöntemler vardır. Bu da alerjik reaksiyon olarak görünmektedir. Aslında bu organizmanın dışarıdan yardım almak isteği şeklinde yorumlanmamalıdır.

Alerji hakkındaki düşüncemiz alerjik reaksiyonların kendiliğinden olduğudur. Niçin birisi alerjik reaksiyon gösterirken bir diğeri göstermez? Eğer bu mekanizmanın savunma yetersizliği ise biri yeterince savunma gerçekleştirirken diğeri gerçekleştirmez. Bu sorununda cevabı bizim basit temel cevabımızdır: “Toksin birikimi” Saman nezlesinin sebebi nedir? O burna ait kronik bir iltihaplanmadır. Toksinler vücut boşluklarında meydana gelen iltihaplanmaların başlıca sebebidir. Uygunsuz aşırı yemek alışkanlığı ve toksin birikimi devam ettikçe bu rahatsızlıktan kurtulmak mümkün olmamaktadır. 


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul