Oruç ve Depresyon

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Ağır depresyon sorunu yaşayan bir hastanın anlattıkları:

25 günlük şifa orucundan sonra şükürler olsun her şeyden önce kendime güvenim arttı ve sağlığıma kavuştum. Depresyon döneminde aldığım tüm ilaçları bıraktım, artık buna ihtiyaç duymuyorum. Tedaviden önce vücudum çok terlerdi ve terim de çok kötü kokardı, yanımda hep çamaşır gezdirirdim, gün içinde 3–4 defa değiştirmek zorunda kalırdım. Artık bu terlemeden de kurtuldum.

Çok fazla horluyordum, şimdi hiç horlamıyorum. En önemli olanı sigarayı bıraktım, halbuki, 3 günde 2 paket sigara kullanıyordum. Şimdi sabahları yataktan çok daha dinç kalkıyorum. O tembel insan gitti; şimdi her gün en az 3–4 km yürümezsem kendimi kötü hissediyorum. Evden çıkıyor, sabahları ve akşamları yürüyüş yapıyorum. Bu oruç sayesinde vücudum saat gibi çalışmaya başladı. Kısacası, tüm bunlar için hocama teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız Allah (c.c.) sizden razı olsun. 

Depresyon sorunu olan kişiler için faydalı besinler Avokado: Sindirimi çok rahat olan bu meyvayı özellikle yeni doğmuş bebeklerin ilk maması olarak tavsiye ederiz. İçerdiği E vitamini kalbe iyi gelir, yüksek potasyumda dinç tutar ve insanı depresyona sokan uyuşukluk ve rahatlığı üzerinden atar. Vücudun kolesterol oranını ayarlar. Teninizin sürekli hücre yenilemesine neden olur.

Dikkat: Zayıflamak isteyenler yağ oranı bir çikolata kadar yüksek olan avokadoyu yememelidirler. Çikolata: Sütlü çikolataları tercih edin. Çünkü içerdiği kakao yağı, magnezyum, E vitamini beynin kendisini yenilemesine ve psikolojik rahatlık sağlamasına yardımcı olur. Migreni olanlar çikolatadan uzak durmalıdır.

İstiridye: İçindeki demir, sperm sayısını ve insanın gücünü artırır. A, B12 ve C vitaminleri içerir. Beyin için en faydalı yiyecek olan istiridye enerji verir. 

(Dikkat: Kolesterol oranı birçok balığın iki katıdır.) 

Patates: Orta boy bir patates, bir insanın bir gün içinde alması gereken C vitaminini içerir. Beyindeki serotonin adlı kimyasal maddenin kendisini yenilemesini sağlar.


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul