Oruç ve Astım

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Astım çok inatçı bir hastalıktır. Krizlerin neticesinde akciğerin gözenekleri küçülür ve kaslar sertleşir, oldukça fazla balgam oluştuğundan dolayı hasta nefes almakta zorlanır. Sürekli öksürükle biraz balgam sökerse hasta bununla az da olsa rahatlar. Astım krizinin belli bir zamanı olmadığı gibi belli bir süresi de yoktur. Bazen saatler veya günler boyunca sürebilir. Hasta adeta kriz sonunda kendini çok zayıf hisseder ve bir süre geçtikten sonra normale döner, kendisini toparlar.

Bu hastalık için etkili bir ilaç bulunmamaktadır. Bulunanların arasında da hangisinin daha etkili olduğu bilinmemektedir. Çünkü farklı hastalar bu ilaçlara farklı tepki göstermektedir. Bu tür hastalar geçmişlerinde çoğunlukla uzun bir sindirim bozukluğu çektiklerinden, birçok hastalık gibi astımın da temelinin yine bağırsaklarda oluştuğu anlaşılmaktadır. Bazı hastaların kabız olduklarında krize yakalandığı görülmektedir. Normalde kriz sırasında hastaların karnı gaz yüzünden şişer. Bu nedenle astım krizi başladığında en akıllıca iş bağırsağı temizleyerek sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlamaktır. 
Astım tedavisi krizi bastırmaya yönelik olmamalıdır. Burada bağırsakların tekrar tekrar lavmanla temizlenmesi ve akabinde oruç tedavisi bilinen en etkili yöntemdir. Aşağıda oruçla astım hastalığından kurtulmuş hastalardan birkaç örnek verilmiştir:
Ben 1997 yılında alerjik astım hastalığına yakalanmıştım. Astım hastalığının insana nasıl bir sıkıntı verdiğini bu hastalığa yakalananlar iyi bilir. Canımı sıkan bu rahatsızlığımdan kurtulmak için herkes gibi ben de doktora gittim. O zaman doktorum bana aşı olmamı tavsiye etti, aşı oldum ama ne fayda hastalığım aynı hızla devam ediyordu.

Ne yapabilirdim! İlaca devam etmekten başka bir çarem yoktu. Zaten doktorum da bana ‘Astımdan kurtulma şansın yok hayatın boyu ilaç almaya mahkûmsan, aldığın ilaçlar seni krizlerden korur, sıkıntılarını hafifletir ama astımı yok edemez’ dedi ve çok sevdiğim motora binmemi de yasakladı. Fakat her insanda olduğu gibi benim de içimde bir umut ışığı vardı. Nihayet 5 sene ilaç tedavisi gördükten sonra bir gün bakkalda çalışan tanıdık bir arkadaş bana garip tedaviden yani oruç tedavisinden söz açtı ve kendisi bu tedaviden faydalandığını söyledi. Bu tedavinin uzmanının ara sıra atölyemde çerçeve yaptıran ve kendisini ressam olarak tanıtan bir arkadaş olduğunu öğrendim. Yakından tanıştık, benim astımdan ve kilo sorunundan kurtulabileceğimi söyledi. İlk başta ona inanamadım ama anlattıkları mantığıma yattı. Denemeye karar verdim. Onun gözetimi altında 17 gün oruç tuttum. Bu 17 günde hayatım değişti ve yeniden doğdum diyebiliyorum, bu günlerde neler yaşadığımı ve ne kazandığımı anlatmakla bitmez.


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul