Oruç ve Prostat Kesesinin Genişlenmesi

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Araştırmalara göre prostat hastalığının sebepleri bilinmemektedir. Fakat oruç uzmanlarının yaklaşımına göre prostat hastalığının esas sebepleri, yanlış beslenme sonucu ortaya çıkan kabızlık ve vücutta oluşan herhangi bir iltihabın prostat tarafından zararsızlaştırma girişi-midir. Oruç tedavisiyle bu hastalıktan kurtulma şansı vardır.

Uzmanların fikrine göre iki, üç haftalık oruç tedavisinin sonunda prostata bağlı problemler çözülebilmektedir. Prostat kesesi erkeğin meni üretimi için çifttir. İdrar mesaneden idrar kanallarına (idrarı mesaneden dışarı çıkaran geçit; üretra) dökülür, burada prostat keselerinden salgılanan bir miktar meni ile karışır. Bu yüzden prostat keselerinin genişlemesi az veya çok idrar çıkışını zorlaştırmaktadır. Prostatın genişlemesi erkeklerde çoğunlukla 35 yaşlarında, çocuklardaki bademcik genişlemesi gibi olur. Hemen her kadında rahme ait bir hastalık vardır. Hemen her erkekte de idrar kanallarında ve üretrada ülserleşme, iltihaplanma veya tahriş söz konusudur. 

Prof. Dr. Arnold Ehret (Almanya) şunları söylüyor:

Prostat Enfeksiyonu, mesane hastalığı. Bu hastalığa yakalanmış yüzlerce insanı yaşadıkları azaptan kurtardım. Natüristlerin bile iyileştiremediğini, boşaltımın doğal metotlarıyla ben iyileştirdim, yeni ve mukussuz bir beslenme tarzı, mükemmel bir kan oluşumuyla. Bu hastalık özellikle hareketsiz ve şişman, göbekli erkeklerde daha sık görülmektedir. İdrarı zamanında boşaltamayınca, idrar kesesi zehirlenir ve oradan da diğer organlara sıçrayarak değişik rahatsızlıklara sebep olabilir.


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul