Bel Soğukluğu

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Aralık 1962’de Dünya Sağlık Organizasyonu “Bel Soğukluğuna Karşı Yenilgi” başlığı altında, penisilin ve diğer güçlü antibiyotiklerin hastalıkta sonuç vermediğini ifade ettiler.

Bu, bizim birçok vakada önceden tespit ettiğimiz bir durumdu. Onlar dünyada her yıl yaklaşık, 60 milyon bel soğukluğu rahatsızlığı tespit ettiklerini söylediler.

Birleşmiş Milletler’de birçok bölgede zührevi rahatsızlıkların arttığı, klinikler ve kontrol merkezlerindeki hastaların sayısından tespit edilmiştir. California’da 26.932 bel soğukluğu vakası hekimler tarafından teşhis edilmiştir. 1955’teki 14.697 vaka ile karşılaştırıldığında artış olduğu açıkça görülmektedir. Aslında yapılan araştırmalara göre, ülke çapındaki ve genç yetişkinlerdeki bel soğukluğu rahatsızlığı oldukça fazladır.

Hekimler penisilinin uzun bir etkisi olmadığını ve mikropların da alınan ilaçlara karşı direnç geliştirdiğini belirtmişlerdir. İlerleyen dönemlerde ilaç tesiri, ilk kullanımlara göre daha fazla bile alınsa, çok etkili olamamaktadır. Anlaşılıyor ki, bel soğukluğu bilinen antibiyotik yöntemlerle tedavi edilemeyecektir.

Bu vakada bilinmesi gereken şudur ki, alınan ilaç dozu her seferinde bir öncekinden fazla olmakta ve sonuçta ilaç tümüyle etkisiz hale gelmektedir.

Bu hastalık benim gözlemlerime göre sünnet edilme ile önlenememektedir. Dünyada sünnet olmamış insanlarda olduğu kadar, sünnetli insanlarda da görülebilmektedir. Daha önceleri penisilini bu hastalık için kullanarak birçok bel soğukluğu vakasını tedavi ettim. Sonra birtakım ilaçlar ve penisilin kullanılmaya başlandı. Herkes bunları tercih eder oldu. Semptomlar ilaçlarla bastırıldı. Fakat hastalık tekrar tekrar gündeme geldi. Semptomların tekrarlaması hastalığın gerçekten tedavi edilmediğinin göstergesiydi.

Bel soğukluğu rahatsızlığı pek çok şekillerde tedavi edilmeye çalışılmakta fakat hasta hepsini denemesine rağmen, hiçbirinden sonuç alınamamaktadır. Birkaç yıl önce ılık suyun hastalığın tedavisi için kullanılan birçok ilaçtan daha etkili olduğu keşfedildi. Bu tedavi dört veya altı hafta sürmekteydi. Fakat oruç ve dinlenme tedavisi bundan çok daha kısadır. Komplikasyonların hepsi oruç tedavisinde tamamen yok edilmektedir. 


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul