Oruç ve Kalp Hastalıkları

Hastalıklar ve Tedavilerine yönelik yazılmış bu makalelerin tamamı "Şifa Orucu ve Hastalıklar / Şifa Orucu Bıçaksız Ameliyattır" adlı kitapta yer almaktadır. Bu alana bir kısmı alıntılanmıştır.


Yazdır


Önceleri doktorlar, insan 6 gün kadar yiyeceksiz kalırsa kalbin çalışması bozulur ve ölür düşüncesine sahiptiler. Bilimsel çevrelerdeki bu düşünce ünlü 1920’deki ünlü açlık grevlerine kadar devam eder.

İrlandalı yurtseverlerin paskalya isyanından sonra devam eden tutuklanmaları ve grev yetmiş-doksan gün kadar sürmüştü ki, bu uzun zaman boyunca yiyeceksiz kalmışlardı. Onlar böylece kalbin yiyeceksiz kalma sonunda çökmesi teorisinin yanlış olduğunu ispatlamışlardı. Biz günümüzde artık bu yanlış kanıda değiliz, artık orucun bu harika organı güçlendirdiği kanaatindeyiz.

Oruç tutan kimselerin uzun periyotlarla “aç” kalabilme operasyonları ve gösterdikleri tepkiler ve bununla birlikte yapılan bilimsel çalışmalar geçmişteki yargının yanlış olduğunu bize öğretmiştir. Aslında orucun kalbe olan faydaları önceki hekimler tarafından bilinmesine karşın yıllar önce bu görüşün açıklanması bilim çevreleri tarafından yasaklanmıştı. Şunu söyleyebiliriz ki, açlık tedavisi son yirmi yıl içinde kullanılan ilaçlar veya cerrahi müdahalelerden daha iyi bir sonuç vermektedir. Oruç tedavisi kalp hastalığını sınırlamaktadır.  


   

geri dön  sayfa başına dön

Şifa Orucu | © 2012 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.sifaorucu.net | Yazılım & Teknik Destek & Tasarım: farkistanbul